מלאו פרטים ונציגינו יחזור אליכם תוך 24 שעות!


הנך מסכים לקבלת מייל\SMS פרסומי

קורס צלילה צולל לילה הוא הכשרת צולל לצלילה בלילה ובתנאי ראות לקויה. ניווט לילה, נהלי בטיחות ונהלי חירום הם המרכיב העיקרי בקורס זה.

צוללים רבים מעדיפים את צלילות הלילה. כמו בכל ההתמחויות, הנהלים בצלילות אלה שונים מצלילות מים פתוחים רגילות. מטרת קורס צלילה צולל לילה זה היא להכיר לצולל המים הפתוחים את הנהלים, הטכניקות והסיכונים האפשריים הכרוכים בצלילות לילה או בצלילות בראות נמוכה. הצולל יוכל ליהנות מצלילת לילה בבטיחות מקסימלית, על ידי היכרות עם שימוש בפנסים ובטכניקות כמו ניווט, שיטת בן הזוג ותקשורת, שליטה באיזון, אינטראקציה עם חיות תת-מימיות ליליות ועוד.

קורס צלילה צולל לילה נחשב לצורכי דרגת מאסטר סקובה דייבר.

דרישות מקדימות מהחניך
תעודת קורס צלילה כוכב אחד. גיל מינימלי של 18 שנים. גיל מינימלי של 12 שנים בצירוף הסכמת הורים.
קורס צלילה צולל לילה מערכי שיעור.
מדוע לצלול בלילה: חיות תת-מימיות שונות. ניסיון בראות מוגבלת. ציוד צלילה מיוחד: פנסים. חשיבות הפנס והגיבוי. השוואה בין סוגים שונים. פנס אישי (Personal Dive Beacon). שיטת בן הזוג: מגע בין בני הזוג. ראות טובה – שמירה על טווח ראייה קרוב. ראות מוגבלת – שימוש בחבל. ראיית לילה. לא לסנוור את בן הזוג עם הפנס. תקשורת: כאשר הצוללים קרובים – שימוש בסימני ידיים. סימני אור במרחק.  שים לב/בסדר. משהו לא בסדר. סימני מגע – על חבל.  עצור – משיכה אחת. לך/OK – 2 משיכות. לעלות – 4 משיכות. בוא מהר – 5 משיכות או יותר. משרוקית על פני השטח. 5 שריקות או יותר – מצוקה. ניווט: מבנה הקרקעית. מצפן. ספינה. חוף / אגם. איתות אור. איבוד כיוון. עם בן זוג. לאחר אובדן בן זוג. פנס מקולקל. איזון. נהלי חירום: צולל פגוע. צולל אבוד. תאונות צלילה. הסביבה התת-מימית: חיות הלילה.

קורס צלילה צולל לילה צלילה מס' 1
תכנון צלילה. נהלי בטיחות. כניסה וירידה. צלילה של 20 דקות לפחות. שינוי כיוון מספר פעמים תוך שמירה על ניווט נאות. שימוש נאות בפנס, מד לחץ, מצפן, מד עומק ומחשב. שמירה על קשר עם בן הזוג לאורך כל הצלילה. תיעוד הצלילה ביומן.

קורס צלילה צולל לילה צלילה מס' 2
תכנון צלילה. נהלי בטיחות. ירידה. שחייה של שתי דקות ללא מצפן. עלייה לפני המים והתמצאות. ירידה וניווט. תיעוד הצלילה ביומן.

קורס צלילה צולל לילה צלילה מס' 3
מיפוי אתר צלילה בשנירקול כהכנה לצלילת לילה. רישום אמצעי ניווט טבעיים ונתוני מצפן. תכנון כניסות ויציאות.

קורס צלילה צולל לילה צלילה מס' 4
תכנון צלילה על פי מפת אתר צלילה שהוכנה בצלילה קודמת. נהלי בטיחות. כניסה וירידה. צלילה של 20 דקות לפחות. צלילה על פי תוואי מפת אתר תוך שמירה על ניווט נאות. שימוש נאות בפנס, מד לחץ, מצפן, מד עומק ומחשב. תרגילי חירום. שמירה על קשר עם בן הזוג לאורך כל הצלילה. תיעוד הצלילה ביומן.

לפרטים והרשמה לקורסי צלילה בלבד אתם מוזמנים להתקשר בכל יום בשבוע מהשעה: 08:00 ועד השעה: 19:00 לאיציק. טלפון: 08-9231100

התפרסם 22/01/2014 | על ידי